Enea Zastal BC Zielona Góra pokonuje Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. w meczu o Suzuki Superpuchar Polski

Koszykarzom z Zielonej Góry udało się zdobyć Suzuki Superpuchar Polski. W finałowym spotkaniu okazali się oni znacznie lepsi od zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego. Mecz od samego początku lepiej układał się dla Zielonogórzan, jednak dopiero w ostatniej kwarcie spotkania uzyskali oni znaczną przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 84:69.

Zespół Enea Zastal BC Zielona Góra zwycięski w finałowym spotkaniu

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. W zasadzie walka punkt za punkt trwała aż do końca trzeciej kwarty. Wtedy na tablicy wyników mogliśmy ujrzeć rezultat 59:54. Wydawało się, że ostatnia kwarta będzie jeszcze bardziej zacięta. Tak się jednak nie stało.

W ostatniej kwarcie drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego znacznie osłabła. Koszykarze Stali gdzieś zgubili swoją skuteczność, z kolei zespół Enea Zastal BC Zielona Góra bardzo dobrze wykorzystał tę sytuację. Ostatecznie w czwartej kwarcie Zielonogórzanie uzyskali dosyć sporą przewagę, dzięki czemu zwyciężyli w całym spotkaniu 84:69. Najlepszym zawodnikiem całego spotkania finałowego wybrano Jarosława Zyskowskiego, który po roku przerwy ponownie reprezentuje barwy drużyny z Zielonej Góry.