Emocjonujące zawody Pit Bike na torze Wallrav Race Center

Elitarni zawodnicy w sportach motorowych na torach asfaltowych zebrali się, aby rywalizować o najbardziej prestiżowe trofea. Aż 85 uczestników z A-licencją od Polskiego Związku Motorowego stawiało czoła wyzwaniom w jedenastu różnych kategoriach oraz klasyfikacji drużynowej.

Sportowe emocje przeniosły się do Zielonej Góry, gdzie odbyły się zawody Pit Bike o miano mistrzowskie. Areną zmagań stał się tor Wallrav Race Center w Starym Kisielinie, który jest doskonale znany przez zawodników tej dyscypliny. Chociaż od kilku lat rozgrywane są tam zawody, to pierwszy raz w historii przeprowadzone zostały na tak wysokim poziomie mistrzostw.

Arkadiusz Bas, Valvo-Tect, importer olejów Valvoline i sponsor zawodów pit bike, nie krył swojego zachwytu: „Niesamowite emocje towarzyszyły pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Pit Bike SM – było to naprawdę imponujące!” – dodał. – „Warto zaznaczyć ogromny postęp sportowy w tej konkurencji, nawet najszybsi zawodnicy przyznawali, że osiągnięte czasy okrążeń świadczą o wysokim poziomie rywalizacji. Byliśmy świadkami wspaniałego spektaklu sportowego, pełnego dynamicznych zmagań.”

Dużym plusem zawodów była różnorodność uczestników – wśród nich można było znaleźć zarówno nowych pretendentów do zdobycia tytułu mistrza, jak też uznanych zawodników, a także młodych adeptów tego sportu, którzy rywalizują już na arenie międzynarodowej. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne emocje i wydarzenia tego rodzaju.