Zmiana miejsca udzielania nocnej i świątecznej pomocy medycznej

Wcześniej, kiedy zdarzył nam się jakiś problem zdrowotny w nocy czy podczas dni wolnych, zwykle szukaliśmy pomocy na pogotowiu. Jednakże, od 30 czerwca, począwszy od godziny 18.00, Szpital Uniwersytecki będzie odpowiedzialny za udzielanie nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Warto zatem mieć na uwadze, że punkt pogotowia ratunkowego, znajdujący się przy ulicy Chrobrego, już nie będzie pełnił swojej dotychczasowej funkcji. Od tej daty, nowym miejscem udzielania pomocy będzie Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Zastanawiając się więc, gdzie powinien udać się pacjent po 30 czerwca po godzinie 18.00, ze stanem zdrowia na tyle poważnym, że nie może czekać do wizyty u swojego lekarza rodzinnego, odpowiedzią jest Szpital Uniwersytecki.

Nocna i świąteczna pomoc medyczna będzie świadczona w budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Aby tam dotrzeć samochodem, należy skierować się od ulicy Zyty. Dojście pieszo jest również możliwe od strony ulicy Waryńskiego. Ambulatorium przy szpitalu będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz podczas sobót, niedziel i innych dni ustawowo wolnych od pracy przez całą dobę, tj. od godziny 8.00 do 8.00 dnia następnego. W wyjątkowych sytuacjach opieka medyczna może być udzielona pacjentowi na miejscu – w jego domu.

Ważnym komunikatem jest informacja dla pacjentów mających zlecone leki do podania zastrzykiem podczas dni świątecznych lub wolnych od pracy – czyli w sytuacji, gdy ich przychodnia POZ nie działa – powinny zgłosić to najpóźniej w czwartek przed świętem lub dniem wolnym, kontaktując się telefonicznie z ambulatorium w godzinach jego pracy. Numer telefonu to 68 3000 800, a linia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne przez całą dobę.