"Zimowa Paczka dla Bezdomniaczka": Książki za karmę dla kotów w Zielonej Górze

W Zielonej Górze, 10 lutego, odbędzie się wydarzenie dla wszystkich miłośników literatury i zwierząt. Inicjatywa dla Zwierząt, organizacja zajmująca się pomocą naszym czworonożnym przyjaciołom, we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Zielonej Górze, zaprasza do udziału w „Zimowej Paczce dla Bezdomniaczka”. Spotkanie zaplanowano na godziny od 10:00 do 14:00 w Pro Libris Café im. Andrzeja K. Waśkiewicza, ulokowanym na parterze Biblioteki.

Akcja ma na celu pomoc bezdomnym kotom poprzez wymianę karmy na książki. Każdy, kto przyniesie mokrą karmę dla kotów w puszce lub saszetce, otrzyma jako podziękowanie książkę. Jest to doskonała okazja do pogodzenia dwóch pasji – miłości do zwierząt i zamiłowania do czytania.

Biblioteka Norwida również zachęca do udziału – poprzez przekazywanie swoich przeczytanych książek w idealnym stanie, które będą wspierać tę inicjatywę. Książki można oddawać do 7 lutego, zostawiając je na portierni Biblioteki. W ten sposób, czytelnicy nie tylko zyskują nowe lektury, ale także pomagają zwierzętom w potrzebie.