Zielonogórzanie doświadczyli francuskich klimatów podczas sylwestrowych pokazów w Filharmonii

W tę ostatnią noc roku, mieszkańcy Zielonej Góry mieli możliwość „podróżować” do Paryża i Prowansji bez opuszczania swojego miasta. Wydarzenie to było możliwe dzięki Filharmonii Zielonogórskiej, która zorganizowała gale sylwestrowe noszące tytuł „Sous le ciel de Paris”.

Koncerty odbyły się 30 i 31 grudnia. Podczas nich publiczność miała okazję posłuchać utworów takich kompozytorów jak Bizet, Delibes czy Offenbach. Nie zabrakło również fragmentów oper. Całość uświetniona była uroczystym odliczaniem do północy oraz tradycyjnymi życzeniami noworocznymi.

Podczas wieczoru na scenie zaprezentowali się soliści: Magdalena Lucjan (sopran), Zuzanna Nalewajek (mezzosopran), Sebastian Mach (tenor), Nazar Mykulyak (baryton) oraz Dawid Konrad Rydz (akordeon). Ich interpretacje utworów z repertuaru muzyki francuskiej wywarły ogromne wrażenie na zgromadzonej zielonogórskiej publiczności.

Artyści wspierani byli przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej, której dyrygentem był Rafał Kłoczko. Oba koncerty zakończyły się owacjami na stojąco i wieloma bisami, co świadczy o jakże pozytywnym odbiorze tych wydarzeń przez publiczność.