Zielonogórski Szpital Uniwersytecki przystępuje do rewitalizacji terenów

Na terenach Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze rozpoczyna się proces rewitalizacji, który zdecydowanie poprawi estetykę i funkcjonalność przestrzeni. Zarządzający placówką zdecydowali, że nadszedł czas na odświeżenie terenów oraz wprowadzenie zmian, które ułatwią poruszanie się po rozległych obszarach szpitala.

Koszt przeprowadzenia całego przedsięwzięcia wyniesie blisko 47 milionów złotych. Takie środki zostaną przeznaczone na realizację tej długoterminowej inwestycji, która ma na celu nie tylko poprawić sam wygląd, ale także wzbogacić funkcjonalność przestrzeni dla pacjentów i personelu.

Prezes zarządu szpitala, Marek Działoszyński, podkreśla, że celem rewitalizacji jest nie tylko estetyzacja obecnych przestrzeni, ale również stworzenie takich miejsc, które ułatwią poruszanie się po szerokim terenie szpitala. Wskazuje to na zamiar tworzenia bardziej przyjaznej infrastruktury dla wszystkich użytkowników szpitala.

Projekt rewitalizacji obejmuje również liczne nasadzenia nowych drzew i krzewów. To element, który dodatkowo podkreśli naturalny charakter przestrzeni, wprowadzając więcej zieleni do otoczenia szpitala oraz przyczyniając się do poprawy jakości powietrza na jego terenie.