Zielonogórski Ośrodek Kultury organizuje darmowy cykl spotkań dla przyszłych mam

Zielonogórski Ośrodek Kultury (ZOK) wprowadza innowacyjny pomysł na cykl bezpłatnych spotkań dedykowanych kobietom w ciąży. MAMU-TY, nazwa jaką otrzymał cykl, jest hołdem dla tradycji kiedy to kobiety wspólnie przygotowywały wyprawkę dla najmłodszych członków rodziny. Należy jednak pamiętać, iż ilość miejsc jest limitowana.

Zajęcia nie skupiają się jedynie na typowych formach rękodzieła takich jak robienie na drutach czapeczek na noworodka bądź szycie lalek czy poduszek ze starych swetrów. Inicjatywa ma na celu pokazanie, że zrób-to-sam (DIY) nie ma granic i można samodzielnie stworzyć wiele przedmiotów dla swojego dziecka.

Anna Przytulska z ZOK objaśnia ideę nowego cyklu: „MAMU-TY to powrót do korzeni, kiedy to kobiety sama tworzyły wyprawkę dla oczekiwanego maluszka. Chcielibyśmy odwrócić trend konsumpcjonizmu i skupić się na tworzeniu. Od ozdób do pokoju dziecięcego, przez czapeczki na drutach, po ubranka zrobione ze starych koszulek – wszystko może zostać przemienione w coś użytecznego. Celem naszego cyklu jest promowanie ekologicznego stylu życia, poprzez ponowne wykorzystanie tego, co już mamy, dając małemu człowiekowi dobry start w nowym świecie”.