Zielonogórska jednostka straży pożarnej wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

W ramach uaktualnienia floty pojazdów, straż pożarna w Zielonej Górze nabyła nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest to pojazd mogący przewozić sześć osób, którego wartość wynosi ponad 1,5 miliona złotych. Ciekawe jest, że większość kosztów tego zakupu została pokryta ze środków unijnych – ponad 1 milion 300 tysięcy złotych, a reszta pochodziła z funduszy budżetowych państwa.

Rozmawiając o tym nowym nabytku, starszy kapitan Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy strażaków z Lubuskiego, podkreślił, że ten samochód jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym do zwalczania pożarów. Wyposażony jest on w zapas 2500 litrów wody oraz ponad 400 litrów środka gaśniczego.

Nie tylko nowy samochód poprawi funkcjonowanie zielonogórskich strażaków. W najbliższym czasie trafi do nich także 5 agregatów, które są niezbędnymi elementami wyposażenia podczas prowadzenia działań ratowniczych.

Ostatecznie, do jednostek strażackich z terenu województwa lubuskiego zostanie przekazanych łącznie 22 agregaty. Środki na ich zakup uzyskano z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.