Zielona Góra promuje eko święta: darmowe naturalne choinki dla mieszkańców miasta

W kolejnym roku Zielonogórski Urząd Miasta wraz z Zakładem Gospodarki Komunalnej organizuje wyjątkową akcję o charakterze świątecznym. Miejsce rozdawania choinek to parking przy budynku magistratu, gdzie spodziewane są liczne tłumy.

Akcja ta ma miejsce w Zielonej Górze, gdzie mieszkańcy miasta otrzymają bezpłatnie prawie 500 egzemplarzy naturalnych choinek. Ta inicjatywa Urzędu Miasta jest próbą przekonania ludzi do przyjęcia proekologicznego podejścia podczas Świąt Bożego Narodzenia i odrzucenia sztucznych, plastikowych drzewek.

„Coraz bliżej święta, dlatego wraz z Urzędem Miasta Zielona Góra przygotowaliśmy dla was prawdziwe drzewka bożonarodzeniowe. Naszym celem jest, aby jak najwięcej domów miało w swoim wnętrzu żywe, emitujące leśny zapach choinki. To ważne ze względu na redukcję ilości plastiku. Co więcej, po okresie świątecznym choinki zostaną przetworzone na zrębki, które również trafią do mieszkańców Zielonej Góry. Zachęcamy do ekologicznego obchodzenia świąt!” – można przeczytać w komunikacie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze.

Zakład Gospodarki Komunalnej wyjaśnia, że sobotnia akcja ma na celu zapewnienie, aby jak najwięcej mieszkańców Zielonej Góry mogło cieszyć się z posiadania żywych choinek w swoich domach – w tym roku dostępne będą świerki.