Zielona Góra miastem kolei

Od 2018 roku konsultowany jest pomysł stworzenia w Zielonej Górze kolei miejskiej. Radny Marcin Pabierowski zainteresował się ostatnim czasie jak zaawansowane są prace nad projektem. Obecnie w sondzie znajduje się aż 77 procent respondentów za pojawieniem się kolei miejskiej w Zielonej Górze. Jest to bardzo duża inwestycja dla miasta, nad którą nadal trwają poważne rozmowy. Magistrat odpowiadając na pytanie radnego poinformował o odbytym przeszło miesiąc temu spotkaniu, na którym został poruszony temat odnośnie powstania przystanków w Zielonej Górze na trasie tak zwanej Odrzanki.

Jaki skutek przyniesie powstanie kolei miejskiej w Zielonej Górze?

Radny Marcin Pabierowski we wrześniu 2018 roku powiedział, że zależy mu na tym, aby kolej miejska skomunikowała osiedle Leśne i Leśny Dwór z resztą miasta. Stwierdził o konieczności porozumienia się z PKP oraz podkreślił fakt źle zorganizowanej Trasy Aglomeracyjnej, związku z czym ulica Wojska Polskiego jest stale przeładowana. Radny miasta odkrył rozwiązanie, które pomoże udrożnić ruch. Podczas konferencji Marcin Pabierowski zaproponował rozpoczęcie budowy przystanków w Zielonej Górze oraz skomunikowanie ich szynobusem lub koleją miejską.

Na jakim poziomie trwają prace nad koleją miejską w Zielonej Górze?

Kwestią powstania kolei miejskiej w Zielonej Górze zainteresował się w ostatnim czasie radny Marcin Pabierowski. Wracając do tematu, zapytał urząd miasta, jak zaawansowane są prace w zakresie zrealizowania pomysłu powstałego przeszło prawie trzy lata temu. Radny wskazał również, gdzie mogłyby znajdować się przystanki kolei miejskiej. Planowane przystanki mają znajdować się na Osiedlu Leśnym i Zaciesze, Alei Zjednoczenia, Batorego, stacji Zielona Góra, Uniwersytet, Kisielińskiej dzielnicy mieszkaniowej oraz przy Parku Naukowo-Technologicznym. Na stronie miasta powstała sonda, w której może wziąć udział każdy zainteresowany tematem mieszkaniec tudzież turysta. Aktualnie odnotowanych zostało 77 procent respondentów. Czy twoim zdaniem potrzebna jest kolej miejska w Zielonej Górze? Weź udział w sondzie.