Żegnamy Danutę Konatkiewicz, pomysłodawczynię Szkoły Myślenia Twórczego i wieloletnią dyrektorkę

W piątkowy poranek, 16 lutego, nadeszły smutne wieści z Zielonej Góry. Wspólnota Szkoły Myślenia Twórczego oraz Kiwanis Club Zielona Góra Adsum z ogromnym smutkiem poinformowała o odejściu Danuty Konatkiewicz. Była ona osobą o wielkim znaczeniu dla obu instytucji – pełniła rolę pomysłodawczyni i dyrektorki szkoły przez wiele lat, a także współtworzyła klub. Dodatkowo, była cenioną i ukochaną przez wszystkich nauczycielką.

Szkoła Myślenia Twórczego, funkcjonująca jako Społeczne Liceum Ogólnokształcące, rozpoczęła swoją działalność w Zielonej Górze we wrześniu 1991 roku. Nieprzypadkowa nazwa placówki pochodzi z podyplomowej pracy Danuty Konatkiewicz, która poświęcona była koncepcji szkoły promującej twórcze myślenie. Początkowo, marzenie o takiej szkole realizowane było w budynku amfiteatru, by później przenieść się do pełnej uroku willi przy ulicy Sowińskiego.

Danuta Konatkiewicz, jako pomysłodawczyni i założycielka szkoły, przez wiele lat z pasją pełniła również funkcję dyrektora. Jako nauczycielka chemii i pedagog twórczości, potrafiła zaszczepić w uczniach miłość do nauki i twórczego myślenia. Jej zaangażowanie oraz unikalne podejście do młodzieży były doceniane nie tylko przez uczniów, ale także ich rodziców. W 2006 roku została uhonorowana prestiżowym tytułem Nauczyciela Roku. Ponadto, dzięki jej wysiłkom, liceum jako jedyne w Zielonej Górze zdobyło certyfikat jakości „Szkoła na medal” nadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.