Zderzenie dwóch rowerzystów na ścieżce rowerowej w Zielonej Górze

Dwóch rowerzystów w niefortunny sposób zakończyło swoją jazdę rowerem w sobotę, dnia 18 czerwca. Wszystko za sprawą jednego z mężczyzn, który w pewnym momencie zagapił się i wjechał w drugiego mężczyznę, który poruszał się po ścieżce w prawidłowy sposób. W wyniku zdarzenia jeden z rowerzystów został przetransportowany do szpitala.

Wypadek na ścieżce rowerowej z udziałem dwóch rowerzystów

Do zdarzenia na ścieżce rowerowej doszło mniej więcej o godzinie 15:40 niedaleko ronda księżnej Doroty de Talleyrand-Perigord. Jak udało się wstępnie ustalić funkcjonariuszom, jeden z mężczyzn poruszających się na rowerze jechał od strony sołectwa Drzonków w stronę ronda, z kolei drugi rowerzysta z przeciwległej strony. W pewnym momencie pierwszy z mężczyzn zagapił się, przez co wjechał w drugiego rowerzystę.

Na miejscu od razu pojawił się patrol policji oraz ambulans. Jeden z mężczyzn potrzebował pomocy lekarzy. Z uszkodzoną ręką został on przetransportowany do lokalnego szpitala. Funkcjonariusze w ramach prowadzonej sprawy czekają na wyniki badań przeprowadzonych w szpitalu. Ponadto policjanci przez pewien czas po zdarzeniu wciąż prowadzili na miejscu działania, które miały pomóc ustalić i potwierdzić kto tak naprawdę zawinił w tym zdarzeniu na ścieżce rowerowej.