Zderzenie dwóch pojazdów w Zielonej Górze przyczyną utrudnień na drodze

Poranny piątek, 9 lutego, rozpoczął się od nieprzyjemnego incydentu drogowego w Zielonej Górze. Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu, powodując problemy w płynności ruchu.

Przed godziną 8:00 rano, doszło do kolizji na krzyżówce ulic Stefana Batorego i Źródlanej. Dwa samochody osobowe brały udział w tym niefortunnym zdarzeniu drogowym. Według początkowych ustaleń kierowca samochodu marki Volkswagen poruszał się ulicą Batorego w kierunku Trasy Północnej. W tym samym czasie, na wysokości ulicy Źródlanej, kierowca Forda wymusił pierwszeństwo przejazdu podczas wykonywania manewru skrętu. Niestety, mimo próby uniknięcia zderzenia, oba pojazdy zderzył się ze sobą w sposób czołowo-boczny.

Niezwłocznie po zdarzeniu, na miejsce przybyła ekipa policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Na szczęście, wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu były w stanie samodzielnie opuścić pojazdy. Ich obrażenia nie były na tyle poważne, aby konieczne było wezwanie karetki pogotowia.

Jednakże, kolizja ta miała negatywny wpływ na ruch drogowy w tym rejonie. Prawy pas ruchu na ulicy Stefana Batorego został zablokowany w kierunku Trasy Północnej, co spowodowało utrudnienia dla kierowców.