Zawieszenie protestu rolników: Blokada trasy S3 na odcinku Zielona Góra – Świebodzin wstrzymana

Rolnicy, którzy prowadzili blokadę na trasie S3 między Zieloną Górą a Świebodzinem, zakończyli swoją akcję w środowe popołudnie 21 lutego około godziny 18:00. Protest ten trwał praktycznie nieustannie przez niemalże 36 godzin. W tym czasie podjęto decyzję o chwilowym wstrzymaniu dalszych działań protestacyjnych.

Informacją o zawieszeniu protestu na trasie S3 w okolicach miejscowości Sulechów podzielili się organizatorzy akcji. Oznajmili, że od godziny 18:00 w środę ich pojazdy opuszczą trasę S3, co pozwoli na ponowne przywrócenie prawidłowego ruchu na tej drodze – taką informację przekazały służby Komendy Policji w Zielonej Górze.

Pierwsze zapowiedzi rolników sugerowały, że protest na S3 będzie kontynuowany aż do 20 marca. Jednak plany te uległy zmianie.

Protest rozpoczął się we wtorek 20 lutego o godzinie 10:00, kiedy to rolnicy zablokowali trasę S3 w pobliżu Sulechowa. Na miejsce przybyło ponad 200 ciągników oraz samochodów osobowych. Zdecydowane wsparcie dla rolników wyrazili myśliwi i pszczelarze.

Choć plany rolników zakładały początkowo odblokowanie drogi we wtorkowy wieczór, protest został przedłużony o prawie całą dobę i trwał bez przerwy aż do środy, do godziny 18:00.

W czasie protestu na obiektach drogi ekspresowej S3 obecni byli policjanci, natomiast kierowcy zmuszeni byli do korzystania z dróg alternatywnych.