Zakorkowane świąteczne atrakcje w Zatoniu – kilka godzin korków i apel policji

Niebywałe tłumy mieszkańców zdecydowały się na sobotni wyjazd do Zatonia. Powodem tak dużego wyjścia były piękne, świąteczne dekoracje, które miały zaświecić 2 grudnia o 18.00. Wielkie zainteresowanie wydarzeniem spowodowało całkowite zatory na drogach dojazdowych, co wymusiło interwencję policji.

Iluminacje świąteczne w malowniczym Zatoniu rozjaśniły sobotni wieczór dokładnie o 18.00. Wydarzenie to zostało wcześniej intensywnie promowane, co przyciągnęło ogromną liczbę osób chcących podziwiać świąteczne ozdoby.

Policja apeluje o rozwagę – korki w okolicach Zatonia

„Drodzy mieszkańcy, prosimy o ostrożność. Dojazd do Zatonia jest zablokowany już od Jedrzychowa. W pobliżu parku nie ma już wolnych miejsc parkingowych. Sugerujemy zrezygnowanie z podróży samochodowej lub skorzystanie z komunikacji miejskiej” – to słowa znajdujące się na facebookowej stronie Zielonogórskiej Policji.

– Godzinne korki na krótkim odcinku drogi do Zatonia. Ulice w pobliżu domów zasłonięte samochodami. Ludzie parkują gdzie popadnie – w bramach, na prywatnych polach. Nawet światła uliczne się zepsuły. Auta zniszczyły spokój naszej dzielnicy. Parkingi są niewystarczające. Co więcej, na tę okazję zamknięto parking przy informacji turystycznej! – dzieli się swoją obserwacją jedna z mieszkanek w mediach społecznościowych.