Zakończono prace przy projekcie wodociągowo-kanalizacyjnym

Inwestycja związana m.in. z wybudowaniem nowej sieci wodociągowej oraz renowacją sieci kanalizacyjnej w Zielonej Górze dobiegła końca. Prace zostały zlecone przez spółkę Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja. Inwestycja kosztowała około 62 miliony złotych.

Koniec prac przy inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnej

Gospodarka ściekowa w Zielonej Górze oraz w okolicach w końcu będzie pracować tak, jak planowano. Inwestycja nowoczesnych sieci wodociągowych oraz kanalizacyjnych została w końcu ukończona. Przypomnijmy, że oprócz nowych wodociągów oraz renowacji kanalizy w Zielonej Górze, inwestycja zakładała także nową kanalizację w Zatoniu oraz rozbudowę obecnej oczyszczalni ścieków w Łężycy.

Dla regionu bardzo ważną częścią inwestycji była oczyszczalnia ścieków w Łężycy. Dzięki modernizacji można tam teraz wytwarzać biogaz, co sprawi, że na własne potrzeby może tam być produkowany prąd oraz ciepło. Dodajmy, że nowa kanalizacja ma powstać również w Kole. Prace były jednak zagrożone z różnych powodów, lecz teraz okazało się, że inwestycja przebiegnie zgodnie z planem, o czym więcej tutaj.

Po pięciu latach zakończono prace przy projekcie

Przypomnijmy, że cała inwestycja oparta była aż o pięć kontraktów budowlanych. Dzięki temu każda z inwestycji była przeprowadzana oraz rozliczana na swój sposób w osobnych częściach. Na szczęście teraz wszystkie pracy zostały już ukończone,.

Projekt realizowany był w latach 2017-2021. Aglomeracja Zielona Góra na tej inwestycji zyskała bardzo dużo. Mieszkańcy z różnych części regionu mogą przyłączać się do nowych sieci, a okoliczne instalacje wodociągowe oraz kanalizacyjne działają znacznie sprawniej.