Zablokowana droga S3 do Zielonej Góry. Kierowca wjechał w pracowników drogowych

Tragicznie zakończyło się niestety wtorkowe wydarzenie na drodze S3 pod Świebodzinem. Na trasie w kierunku Zielonej Góry mężczyzna kierujący osobówką niestety śmiertelnie potrącił pracownika, którzy wykonywali roboty drogowe. Drugi z pracowników został ranny.

Śmiertelny wypadek na S3. Policja ustala bieg wydarzeń

Do wypadku na 143. kilometrze drogi S3 między węzłami Świebodzin Północ a Międzyrzecz Południe doszło dnia 16.11, we wtorek, mniej więcej o godzinie 15:00.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca samochodu z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na zamknięty pas ruchu. Na jednym z pasów drogi S3 prowadzone były roboty drogowe. Pracownicy oddzielili pachołkami oraz barierami pas jezdni i wyłączyli go z ruchu. Niestety pomimo wydzielonego pasa ruchu, kierowca samochodu zjechał na zamkniętą część jezdni, a tam znajdowało się dwóch pracowników firmy remontowej. W wyniku tego zdarzenia jeden z pracowników poniósł śmierć na miejscu. Drugi z mężczyzn odniósł na tyle poważne obrażenia, że musiał zostać zabrany pogotowiem do lokalnego szpitala. Policja na ten moment zbiera szczegółowe informacje na temat wypadku i stara się ustalić przyczyny wypadku oraz rzeczywistą wersję zdarzeń.