Wystawa „Anioły – czy każdy musi mieć skrzydła?” w Galerii Warto Jest Pomagać

Kinga Krutulska, artystka o różnorodnym wykształceniu i doświadczeniu, prezentuje swoje prace pod tytułem „Anioły – czy każdy musi mieć skrzydła?” w Galerii Warto Jest Pomagać, znajdującej się na ulicy Wazów w Zielonej Górze. Znana z fascynacji aniołami, sama uważana jest przez miejscowych za tego typu istotę.

Kinga Krutulska urodziła się w Ustce i zdobyła różne kwalifikacje zawodowe: uczęszczała do Studium Nauczycielskiego w Gdyni, Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego, a także studiowała zarządzanie oświatą w Wyższej Szkole Zarządzania w Rzeszowie. Dodatkowo, ukończyła szkolenie w zakresie ewaluacji w nadzorze pedagogicznym zorganizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz kurs menadżera kultury we współpracy Euroregionów Unii Europejskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Swoją przygodę zawodową rozpoczęła od pracy jako nauczycielka w szkole podstawowej w Wałbrzychu. Następnie wykładała w Policealnym Studium Reklamy w Zespole Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze. Od ponad dwóch dekad jest związana z Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, gdzie prowadzi zajęcia z fotografii i sztuk plastycznych. Przez ostatnie 16 lat pełni również funkcję dyrektora tej instytucji.