Współpraca między Kropka Theatre a Cezarym Molendą

Podczas wizyty w Muzeum Ziemi Lubuskiej mieliśmy okazję zaobserwować próbę Kropka Theatre, zespołu teatralnego założonego w Sydney, który przez ćwierć wieku odnosił imponujące osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Współtwórcą przedsięwzięcia jest Cezary Zygmunt Molenda, utalentowany i charyzmatyczny aktor związany z nowosolskim Terminus A Quo. Jakie rezultaty przyniesie ta niecodzienna kolaboracja?

Cezary Molenda wyznaje swoje uczucia do Kropka Theatre oraz jego twórczyni, Jolanty Juszkiewicz: – Zakochałem się w tym teatrze oraz jego założycielce. Przez długi czas podchodziłem do niej bardzo nieśmiało, mimo że mieliśmy okazję spotykać się w różnych miejscach i sytuacjach. Po wielu latach nauki i pracy u Edwarda Gramonta, który nauczył mnie wszystkiego, czego potrzebowałem, postanowiłem spróbować czegoś zupełnie innego – opowiada Cezary Molenda. Zaproponowałem jej możliwość współpracy i zostałem zaproszony do udziału w jednym ze spektakli. Niestety ze względu na problemy zdrowotne nie byłem w stanie się w nim pojawić.

Jednak los dał Molendzie jeszcze jedną szansę, aby dołączyć do Kropka Theatre. Okazało się, że mógł pojechać do Francji i współpracować nad przedstawieniem „Górnicy”. Ta unikalna współpraca zaowocowała również innymi podróżami i możliwościami artystycznymi, takimi jak wyjazdy na Ukrainę czy Kazachstan. W rezultacie, wspólne działania Cezarego Molendy i Kropka Theatre obiecują przynieść emocjonujące efekty, których warto będzie oczekiwać z niecierpliwością.