Wkrótce zapadnie decyzja o prawie do darmowej komunikacji miejskiej dla studentów w Zielonej Górze

Zielonogórska Rada Miasta rozważa wprowadzenie zasady darmowego podróżowania w komunikacji miejskiej dla studentów. Decyzję w tej sprawie ma podjąć niebawem. Dodatkowo planowane jest ustanowienie nowego rodzaju biletu, który umożliwi wielokrotne przesiadki pomiędzy autobusami w ciągu jednej godziny za opłatą trzech złotych.

Krzysztof Kaliszuk, Wiceprezydent Zielonej Góry, podczas rozmowy na antenie Radia Zielona Góra odniósł się do inwestycji miasta w elektryczne pojazdy komunikacji miejskiej jako kolejnego kroku służącego rozwojowi Zielonej Góry oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pytany był również o możliwość udostępnienia darmowych przejazdów dla wszystkich mieszkańców miasta.

Arkadiusz Dąbrowski, przedstawiciel PSL-Trzeciej Drogi, pozytywnie ocenił propozycję wprowadzenia bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla studentów z Zielonej Góry. Zwrócił uwagę, że obecnie darmowe przejazdy korzystają uczniowie z zielonogórskich szkół, co zdaniem Jacka Budzińskiego z PiS powinno zostać rozszerzone również na studentów, co uznaje za korzystne rozwiązanie.