Winobranie w Muzeum Ziemi Lubuskiej: bogaty program wydarzeń

Zbliża się Winobranie, a wraz z nim atrakcyjny program wydarzeń kulturalnych w Muzeum Ziemi Lubuskiej, skierowany do mieszkańców Zielonej Góry oraz jej gości.

Dni Zielonej Góry to nie tylko możliwość doświadczenia plenerowych koncertów, ale także okazja do odwiedzenia różnorodnych wystaw artystycznych. Już jutro o godzinie 17, na początku święta miasta, zostaną otwarte pierwsze z nich. Więcej na temat tych wydarzeń opowiada dyrektor muzeum, Leszek Kania.

Dyrektor Kania zaprasza na dwie ciekawe ekspozycje. Pierwsza z nich będzie poświęcona twórczości Mariana Szpakowskiego, wybitnego artysty, którego postać jest niewątpliwie ważna dla kultury. Druga wystawa będzie prezentacją pracy Oskara Zięty.

Ale to nie koniec atrakcji! Muzeum Ziemi Lubuskiej kontynuuje swoją ofertę kulturalną również podczas następnych dni świętowania Winobrania.

Będzie można zobaczyć prezentację etykiet winiarskich pochodzących zarówno z prywatnych zbiorów jak i muzealnych kolekcji. Odwiedzający będą mieli również okazję poznać kolejną lubuską winnicę oraz wysłuchać prezentacji na temat reklam zielonogórskich – od niemieckiego okresu historycznego aż do współczesnej Zielonej Góry.