Wielka premiera spektaklu "Drzewo, które umiało dawać" na scenie Lubuskiego Teatru

Po miesiącach przygotowań i prób, w środę nastąpi długo oczekiwana premiera. Lubuski Teatr stanie się miejscem prezentacji wyjątkowego spektaklu pt. „Drzewo, które umiało dawać”. W rolach głównych zobaczymy artystów o niecodziennym talencie, których obsada została starannie dobrana przez Katarzynę Truszkiewicz z fundacji „BawMy”.

Sztuka porusza wiele najistotniejszych tematów, związanych z losami ludzkimi. Wśród nich znalazły się takie jak pragnienie bezpieczeństwa, akceptacji, poczucia swojej wartości, czy też dawania i otrzymywania miłości. Spektakl nie pomija także problemów związanych z wyznaczaniem granic, uczuciem zgubienia, samotnością czy odrzuceniem. Twórcy sztuki współpracowali z osobami biorącymi udział w warsztatach terapii zajęciowej oraz uczniami szkoły specjalnej z Zielonej Góry. Przedstawienie ma na celu promowanie integracji poprzez sztukę aktorską osób niepełnosprawnych.

Artystycznymi aspektami spektaklu zajmowała się Elżbieta Donimirska, aktorka Lubuskiego Teatru. Jak było to wyglądać pracować przy tym niecodziennym przedsięwzięciu? Przygotowania i prace nad spektaklem trwały kilka miesięcy. Zaangażowanie wszystkich osób biorących udział w tworzeniu spektaklu było ogromne. Te prace były nieco odmienne od typowych produkcji teatralnych. Pani Ela Donimirska ma długoletnie doświadczenie we współpracy z tą grupą osób i relacje między nimi układały się nadzwyczaj dobrze. Przygotowania trwały nieco dłużej niż początkowo planowano. Na premierowy pokaz, który odbędzie się 13 grudnia, zapraszamy na godzinę 18:00 na scenę kameralną Lubuskiego Teatru.