W Zielonej Górze rusza akcja bookcrossingu dla miłośników książek

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, już jutro – w środę, otwiera swoje podwoje dla wszystkich miłośników literatury i entuzjastów niekonwencjonalnej formy promowania czytelnictwa, znaną jako bookcrossing.

Jest to część szerszej inicjatywy, która ma na celu propagowanie czytelnictwa poprzez praktykę pozostawiania przeczytanych książek w różnych miejscach i ich dalszego przekazywania. Jak informuje Anna Woźnicka, reprezentująca bibliotekę pedagogiczną, tym razem akcja jest powiązana z 21. edycją ogólnopolskiego święta wolnych książek.

Bookcrossing to unikalna praktyka polegająca na umieszczaniu przeczytanych książek w publicznie dostępnych miejscach lub na specjalnie do tego przeznaczonych półkach. Idea ta ma na celu umożliwienie znalazcy przeczytania takiej książki oraz ponownego wprowadzenia jej do obiegu. W ten sposób każda książka może otrzymać swoje 'drugie życie’. Wydarzenie zaplanowano na 29 maja i serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury do wzięcia udziału.