W Cigacicach już zebrano ponad 90 litrów krwi w tym roku. Kolejny etap zbierania zaplanowany na najbliższy poniedziałek.

W małym miasteczku Cigacice, w tym roku udało się zebrać już imponującą ilość – ponad 90 litrów krwi. W najbliższy poniedziałek, mieszkańcy regionu będą mieli kolejną szansę, by włączyć się do tej szlachetnej akcji i przyczynić się do ratowania życia innych.

Wydarzenie to jest organizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy firmie Rockwool Polska. Będzie to już szósta akcja tego typu w tym roku. Zbiórka odbędzie się dokładnie 20 listopada, w godzinach od 8:00 do 12:30, przy siedzibie wspomnianej firmy, znajdującej się w Cigacicach.

Przy okazji pięciu już przeprowadzonych akcji udało się zebrać ponad 90 litrów cennego płynu. Radosław Korach, jeden z organizatorów, serdecznie zaprasza do udziału mieszkańców nie tylko Cigacic, ale także Sulechowa i okolicznych terenów.

Każda zdrowa osoba, która nie miała dotychczas styczności z chorobami zakaźnymi, w wieku od 18 do 65 lat, może oddać krew. Całe przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry.