Utrudnienia w ruchu drogowym na skrzyżowaniu Batorego i Źródlanej oraz na trasie S3 z powodu kolizji

Na skrzyżowaniu dwóch ulic – Batorego i Źródlanej, doszło do karambolu dwojga pojazdów, co skutkowało poważnymi utrudnieniami w ruchu. Zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych. W wyniku tej kolizji typu bocznego, jedna osoba została uwięziona w swoim samochodzie osobowym, a pomoc przyszła ze strony strażaków, którzy musieli interweniować, aby ją uwolnić. Drugi pojazd zaangażowany w zdarzenie to bus, którym podróżowało 8 osób. Z powodu tego incydentu, oba pasy ruchu prowadzące do ronda Batorego są zablokowane.

Tego samego ranka doszło także do serii kolizji na trasie S3. Na odcinku trasy przy MOP Racula, siedem pojazdów zostało zaangażowanych w zderzenie mające miejsce na trasie pomiędzy Zieloną Górą a Nową Solą. Dwa osoby odniosły obrażenia w wyniku tego zdarzenia. Policja informuje jednak, że jeden pas jest już otwarty dla ruchu.

Z kolei na przeciwnym kierunku trasy S3, w stronę Zielonej Góry, miała miejsce kolizja czterech pojazdów. Jeden z uczestników zdarzenia doznał obrażeń. Policja kontynuuje czynności na miejscu zdarzenia, jednak ruch jest już możliwy – informują funkcjonariusze. Szczegółowe okoliczności tych wielu incydentów przedstawiła Małgorzata Stanisławska, reprezentująca Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze.