Uniwersytet Zielonogórski nawiązał współpracę z chińską firmą MINTH Group

Dziś Uniwersytet Zielonogórski wszedł w nowy etap rozwoju, podpisując umowę o współpracę z międzynarodowym koncernem MINTH Group. Chińska firma, znana z produkcji konstrukcji oraz obudów akumulatorów dla pojazdów elektrycznych, posiada zakład produkcyjny w miejscowości Wiechlice w pobliżu Szprotawy. Zawarte porozumienie ma na celu nie tylko naukową wymianę wiedzy, ale także możliwość odbywania przez studentów praktyk.

Z perspektywy uczelni, kluczowe jest to, że umowa otworzy drzwi do nowoczesnych technologii i zasobów, niedostępnych dotychczas w standardowych laboratoriach uniwersyteckich. Z tego powodu, współpraca ta jest postrzegana jako niezwykle cenna.

Prezes MINTH Group, Weiwang Wang, podkreślił również korzyści płynące z tego rodzaju współpracy dla jego firmy. Współdziałanie z instytucją naukową to nie tylko prestiż, ale także możliwość wprowadzenia innowacji i dalszego rozwoju.

Profesor Justyna Patalas-Maliszewska, prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego ds. Współpracy z Gospodarką, wskazała na dodatkowe możliwości dla studentów wynikające z zawartej umowy. Ta współpraca to szansa na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy i zdobycie doświadczenia.

MINTH Group to potęga na rynku motoryzacyjnym, zatrudniająca ponad 18 tysięcy pracowników w swoich 50 zakładach rozmieszczonych na całym globie. Firma ma swoje oddziały m.in. w Chinach, USA, Japonii, Wielkiej Brytanii i Niemczech.