układanie sztucznej trawy

Założenie trawnika nie musi być żmudne, czasochłonne ani kosztowne. Z pomocą przychodzi sztuczna trawa do ogrodu. Każdy może wybrać murawę, która będzie w pełni dopasowana do jego indywidualnych preferencji. Sztuczna murawa występuje w wielu wariantach. Może mieć rozmaite odcienie, różną długość, gęstość. Jak widać, jest w czym wybierać, dlatego warto zainteresować się tym tematem. Będzie to świetna opcja dla osób, które pragną cieszyć się widokiem idealnego trawnika każdego dnia i to bez konieczności przycinania go, wyrywania chwastów, dosiewania nasion w miejscach wypalonych przez promieniowanie słoneczne lub zaatakowanych przez jakieś szkodniki.

Sztuczna trawa ogrodowa z boisk sportowych do przydomowych ogrodów

Sztuczna trawa pojawiła się w drugiej połowie XX wieku. Została ona stworzona przez zespół naukowców, a po raz pierwszy użyto jej na boisku piłkarskim. Oczywiście na początku nie spotkała się one z pozytywnymi opiniami. Wiele osób mocno ją krytykowało ze względu na sporo wad. Musiało minąć trochę czasu, aż dzięki wprowadzeniu ulepszeń i rozwojowi technologii zakończono prace nad tym, co jest używane i cenione do dnia dzisiejszego. Pierwsza sztuczna trawa była relatywnie nietrwała, szybko ulegała zniszczeniu. Obecnie można liczyć na produkt wysokiej jakości, który nawet w przypadku intensywnej eksploatacji służy przez długi czas. Będzie to wobec tego długoterminowa inwestycja. Udoskonalana murawa zaczęła cieszyć się coraz większą popularnością, aż w końcu trafiła też na balkony i tarasy. Zastąpiła prawdziwą trawę w przydomowym ogrodzie. Do wyboru jest murawa wykonana z włókien nanofilowych, na którą składa się wiele pojedynczych pasków trawy. Z kolei wariant z włókien fibrylowanych ma postać dużych, zielonych pasm. Jak widać, dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Sztuczna trawa może mieć rozmaite kolory, wzory i kształty.

Za co ceni się sztuczną trawę?

Sztuczna trawa ma szerokie zastosowanie, co wynika z jej uniwersalności. Wspaniale sprawdza się na prywatnych posesjach, boiskach golfowych, polach namiotowych i kempingowych, placach zabaw. Świetnie nadaje się na tereny ośrodków rekreacyjnych. Wiele osób decyduje się na położenie sztucznej trawy na balkonie i tarasie. Syntetyczna murawa jest sprzedawana w rolkach, można ją z łatwością docinać, co pozwala na jej idealne dopasowanie do powierzchni. Ogromną zaletą są niskie koszty utrzymania. Można też mówić łatwiej pielęgnacji. Sztuczna murawa jest niepodatna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych typu mrozy, upały, opady deszczu i śniegu. Nie ulegnie zniszczeniu nawet pod wpływem silnego nasłonecznienia. Może być intensywnie eksploatowana i nadal nie utraci swoich właściwości, będzie niebanalną ozdobą. Układanie sztucznej trawy jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Każda powierzchnia będzie dobra do jej położenia. Trzeba tylko zadbać o to, aby podłoże było wyrównane i suche. Rolka ze sztuczną trawą może zostać rozwinięta bezpośrednio na płytkach lub betonie. Sprawdzi się także na kostce brukowej. Jest niezwykle wytrzymała. Można wyjechać na wakacje bez martwienia się o to, że przez ten czas niepodlewana trawa wyschnie.