„Świętowanie nauki i urodzin: Konstrukcje zespolone na Uniwersytecie Zielonogórskim”

W tym roku, dwudniowa konferencja naukowa na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego skupiła się na temacie „Konstrukcje zespolone”. W czwartek rozpoczął się jej bieg, a punktem otwarcia był referat poświęcony prof. Tadeuszowi Bilińskiemu. Wybór osoby honorowanej w ten sposób nie był przypadkowy – obecny rok jest znaczący dla profesora, który obchodzi swoje 90 urodziny.

Profesor Biliński zasłużył sobie na miano jednego z najważniejszych naukowców, nie tylko lokalnie, w Zielonej Górze, ale także na skalę całego kraju. Przyznano mu również tytuł honorowego mieszkańca miasta Zielona Góra w 2017 roku. Profesor Beatę Nowogońską z Instytutu Budownictwa UZ poprosiliśmy o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat prof. Bilińskiego.

Profesor Biliński przyczynił się do kariery naukowej 11 doktorów, napisał wiele recenzji i monografii wydawniczych. Ale to nie wszystko, co można powiedzieć o nim – na co dzień jest osobą życzliwą, gotową pomóc i udzielić sensownej rady. Jest to oczywiście aspekt jego osobowości, który doceniają jego koledzy i studenci.