Świętowanie Dnia Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych

Zbliża się wyjątkowe wydarzenie związane ze Świętem Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych, które odbędzie się w niedzielę 18 czerwca w godzinach 10:00-17:00. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie zaprasza na „Piknik Czołgisty”, gdzie uczestnicy będą mieli okazję do zwiedzania wnętrz maszyn pancernych oraz uczestniczenia w różnorodnych atrakcjach.

Organizatorzy przygotowali bogaty program, który obejmuje między innymi tzw. tankodrom modelarski, czyli pokazy jeżdżących modeli pojazdów wojskowych. Ponadto, dla najmłodszych uczestników przewidziano gry i zabawy takie jak „Mały Saper” oraz „Sztab łączności”. Na miejscu będzie również trenażer strzelecki, obóz rycerski, a także liczne stoiska handlowe oraz food trucki serwujące smaczne jedzenie.

Wśród atrakcji na „Pikniku Czołgisty” nie zabraknie dynamicznych pokazów związanych z wojskiem. Uczestnicy będą mogli obejrzeć jazdę i rozkładanie pół-promu GSP-55, a także wejść do otwartych przedziałów bojowych różnych pojazdów pancernych. Dodatkowo, będzie możliwość spróbowania kierowania czołgami oraz skosztowania kultowej wojskowej grochówki.

W ramach wydarzenia zostanie również otwarta wystawa pt. „Pancerna pięść Izraela w obiektywie Pawła Dragi”. Organizatorzy przygotowali szczegółowy program całego dnia, aby uczestnicy mogli w pełni cieszyć się atrakcjami związanymi z wojskami pancernymi i zmechanizowanymi.