Sukces młodych robotyków z Zielonej Góry na olimpiadzie w Singapurze

Maciej Żukowski i Aleksandra Olszewska, dwójka utalentowanych uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Zielonej Górze, stawili czoła międzynarodowej konkurencji na olimpiadzie robotycznej, która odbyła się w Singapurze. Reprezentując Polskę, wraz z resztą swojej drużyny, wykazali się niewiarygodnymi umiejętnościami, zajmując zaszczytne ósme miejsce spośród 191 drużyn z całego świata.

Według Macieja Żukowskiego, ucznia drugiego roku studiów w IV LO, głównym celem olimpiady robotycznej w Singapurze było stworzenie przestrzeni do współpracy pomiędzy młodymi naukowcami z różnych zakątków globu. To unikalna szansa na rozwijanie umiejętności niezbędnych do tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych w przyszłości.

Podczas olimpiady uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami negocjacyjnymi i strategicznym planowaniem. Wyniki meczów nie były najważniejsze – liczyła się suma punktów zdobytych przez sojusznicze drużyny. Żukowski podkreśla, że najowocniejsza współpraca układała się z drużyną z Wielkiej Brytanii, z którą udało się stworzyć efektywny system współdziałania, a także z Ukrainą.

Aleksandra Olszewska, również uczennica IV LO, dołącza do refleksji swojego kolegi z drużyny, podkreślając, że kluczowe dla sukcesu było nie tylko działanie własnego robota i drużyny, ale również skuteczna współpraca z sojuszniczymi ekipami.