Straż Ochrony Kolei w Zielonej Górze interweniuje wobec agresywnego 39-latka

W Zielonej Górze, na jednym z dworców PKP, doszło do incydentu, do którego zaangażowany był 39-letni mężczyzna. Z powodu nietrzeźwości, zaczął według raportów sprawiać problemy innym pasażerom, co spowodowało interwencję funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Niemniej jednak nie posłuchał uwag pracowników ochrony stacji dotyczących zakazu spożywania alkoholu i palenia papierosów.

Działania tego mężczyzny zwróciły uwagę komendanta zmiany Straży Ochrony Kolei, który otrzymał zgłoszenie o awanturze na dworcu kolejowym po północy w środę. Po otrzymaniu informacji, funkcjonariusze SOK natychmiast przystąpili do działania.

Funkcjonariusze patrolujący teren byli pierwszymi na miejscu zdarzenia, gdzie odnaleźli mężczyznę w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że 39-latek nie tylko krzyczał i zachowywał się agresywnie, ale także używał wulgaryzmów, czym przeszkadzał innym użytkownikom dworca. Mimo zwrócenia uwagi przez ochronę dworca, mężczyzna nie zastosował się do zakazu spożywania alkoholu i palenia papierosów.

W rezultacie, interwencja Straży Ochrony Kolei zakończyła się zatrzymaniem mieszkańca Koła. Po zakończeniu działań, 39-latek został przekazany policji z Komendy Miejskiej w Zielonej Górze. Badanie alkomatem wykazało obecność 1 promila alkoholu w jego organizmie.