Sobota, 1 czerwca – tragiczne zdarzenie drogowe w Kargowej kończy się śmiercią trzech kobiet

W sobotni wieczór, 1 czerwca, przerażający wypadek wstrząsnął małym miastem Kargowa, położonym w powiecie zielonogórskim. Dokładnie o godzinie 21:30 na ulicy Sulechowskiej, tuż przy stacji paliw Orlen, doszło do tragicznego zdarzenia. To właśnie tam, na 87 kilometrze drogi krajowej numer 32, doszło do niewytłumaczalnej sytuacji – kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w grupę przechodniów.

Na miejscu zginęły trzy kobiety – jedna z nich to młoda, 28-letnia dama, jej matka oraz babcia. Siła uderzenia była tak ogromna, że ofiary zostały wyrzucone na znaczną odległość – jak relacjonuje nam jeden z mieszkańców Kargowej, który był świadkiem tego strasznego wydarzenia.

Początkowe informacje dotyczące tej tragedii były niekompletne i nieco nieprecyzyjne. Pierwsze raporty mówiły o tym, że potrącone zostały trzy osoby – jedna z nich niestety nie przeżyła, dwie pozostałe były reanimowane. Jednakże, o godzinie 23:00 wieczorem 1 czerwca, zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o śmierci dwóch osób i jednej rannej.