Serdeczne świętowanie Wojska Polskiego w Zielonej Górze

Zbliża się 15 sierpnia 2023 roku, wtorek, który jest dniem, w którym obchodzimy Święto Wojska Polskiego. To wyjątkowe wydarzenie będzie miało swoje uroczyste obchody w Zielonej Górze i okolicach, gdzie zorganizowano wiele intrygujących imprez. Jednym z proponowanych wydarzeń jest rajd rowerowy, który umożliwi mieszkańcom Lubuskiego sposób na aktywne spędzenie wolnego dnia.

Warto przypomnieć, że 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Jeśli jednak okoliczności zmuszą do pracy w tym dniu, to według kodeksu pracy, pracodawca jest zobowiązany do zrekompensowania wolnego dnia w innym terminie. To nie tylko dzień wolny od pracy, ale także data dwóch ważnych świąt: Święta Matki Boskiej Zielnej oraz Święta Wojska Polskiego.

Aby uczcić to drugie święto, Lubuskie Muzeum Wojskowe położone w Drzonowie otwiera swoje drzwi dla wszystkich mieszkańców Lubuskiego, zapraszając na Piknik Wojskowy. Impreza ta odbędzie się dokładnie 15 sierpnia 2023 roku, we wtorek. Szczegółowy program pikniku zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego portalu, aby nie przegapić żadnych informacji.