Rozpoczynają się wakacyjne remonty ulic w Zielonej Górze

Zielona Góra, znana również jako „miasto w remoncie”, jest miejscem, gdzie w sezonie wakacyjnym przeprowadzane są liczne prace drogowe. Przedstawiciele lokalnego magistratu wielokrotnie informowali o tym na antenie naszego radia.

Obecnie prace remontowe prowadzone są na czternastu ulicach miasta. Jak jednak podkreśla zastępca burmistrza Zielonej Góry, Paweł Tonder, to nie koniec planów na ten rok. Wszystko wskazuje na to, że tempo prac nie zwolni – do końca sierpnia rozpoczęcie planowane jest kolejnych dziewiętnaście zadań związanych z remontami.

Mimo iż na trzy z nich przetargi już trwają, a kolejne pięć ma zostać ogłoszonych niedługo, większość z nich powinna być realizowana do końca obecnego roku. Tonder przyznaje, że wszelkie prace remontowe niosą za sobą utrudnienia dla mieszkańców miasta.

Wiceprezydent Zielonej Góry wyraża jednak swoje obawy dotyczące jakości dróg oddawanych do użytku po ich remoncie. Zdaniem Tondera nie wszystko było tak, jak powinno być. Otrzymywał informacje, że jakość niektórych nowo wybudowanych dróg nie spełnia oczekiwań. W związku z tym miasto planuje zatrudnić Laboratorium Drogowe na okres pół roku, które ma za zadanie weryfikować wyniki badań przeprowadzanych przez wykonawców prac drogowych.

Warto również dodać, że w najbliższym czasie planowany jest remont takich ulic jak Strumykowa w Przylepie, Oliwkowa, Prosta, Spawaczy, Kąpielowa, Zawiszy Czarnego, Zawadzkiego Zośki oraz Francuska.