Rozgrzewka przed wyborami samorządowymi w Zielonej Górze: konferencje, propozycje i goście

Decydujący moment wyborów samorządowych w Zielonej Górze coraz bliżej. Zostało tylko kilkanaście dni do tych ważnych wyborów. Miasto stało się areną kilku konferencji, na których kandydaci na prezydentów miasta prezentowali swoje plany i propozycje zmian.

Wśród gości odwiedzających Zieloną Górę znalazł się Jacek Jaśkowiak, urzędujący prezydent Poznania. Na jednej z konferencji podzielił się swoimi doświadczeniami dotyczącymi prowadzenia polityki senioralnej w Poznaniu. Wśród jej elementów wymienił darmową komunikację miejską dla seniorów, możliwość skorzystania z bezpłatnej taksówki do trzech razy w miesiącu oraz program Złota Rączka.

Zieloną Górę odwiedził również Piotr Borys, wiceminister sportu i turystyki. Marcin Pabierowski, jeden z lokalnych kandydatów na prezydenta miasta, zapowiedział natomiast, że jeśli zostanie wybrany na to stanowisko, jednym z jego pierwszych działań będzie pozyskanie środków finansowych na modernizację stadionu lekkoatletycznego.

23 marca w Zielonej Górze zorganizowano Dzień Otwarty w miejskim kąpielisku H2Ochla. Podano tam informacje dotyczące kosztów korzystania z tej atrakcji. Mieszkańcy Zielonej Góry za cały dzień spędzony na kąpielisku zapłacą 5 złotych, a dzieci tylko 1 złoty. Ceny dla osób spoza miasta są wyższe – koszt zwykłego biletu wynosi 60 złotych, a ulgowego – 30 złotych. Data otwarcia kąpieliska nie jest jeszcze znana, ponieważ zależy od warunków pogodowych.