Przerwane połączenie kolejowe Zielona Góra-Guben: Czy mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i Gubina zostali pozostawieni bez transportu?

Przez niewiele więcej niż rok, mieszkańcy miast takich jak Krosno Odrzańskie i Gubin cieszyli się znowu uruchomionym połączeniem kolejowym do Zielonej Góry. To rozwiązanie wróciło po dwudziestu latach przerwy, jednakże teraz znów pociągi nie jeżdżą regularnie. Pasażerowie borykają się z problemem opóźnień lub całkowitymi odwołaniami, często dowiadując się o nich na ostatnią chwilę, co utrudnia im powrót do domów. Polregio, jako odpowiedzialny przewoźnik, tłumaczy tę sytuację.

Już w czerwcu poprzedniego roku, po długim 20-letnim okresie przerwy, pociągi osobowe zaczęły ponownie zawijać do stacji w miejscowościach takich jak Krosno Odrzańskie czy Gubin. Dokładnie 12 czerwca 2022 roku, mieszkańcy tych miast mogli znowu korzystać z połączenia Zielona Góra-Guben.

Pierwsze etapy tego procesu obejmowały kursowanie pociągów tylko podczas weekendów. Jednakże, już w grudniu zeszłego roku możliwe stało się podróżowanie tą trasą również w trakcie tygodnia. Co więcej, weekendowe połączenia kolejowe przedłużono nie tylko do Guben, ale także aż do niemieckiego miasta Cottbus.