Prognoza pogody dla Zielonej Góry na dzień 21.09.2023

Na miłośników pogodowej prognozy w Zielonej Górze czeka dziś, 21.09.2023, aktualizacja ze świata meteorologii. Przewidzenia dotyczące panującej aury w stolicy województwa lubuskiego są już dostępne.

Zgodnie z najnowszymi danymi, niebo nad Zieloną Górą będzie dzisiaj tylko 10% zachmurzone. Trzeba natomiast przygotować się na dość silny wiatr, bowiem jego prędkość wyniesie 16,7 m/s. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pewne grupy osób są szczególnie podatne na tego typu warunki atmosferyczne.

Meteopaci, czyli osoby nadzwyczaj wrażliwe na zmiany ciśnienia atmosferycznego, mogą doświadczać niedogodności pojawiających się w wyniku gwałtownych zmian pogody. Może to objawiać się jako ból głowy, drażliwość czy problemy z koncentracją w sytuacjach spadku ciśnienia atmosferycznego. Z drugiej strony, wzrost ciśnienia atmosferycznego może prowadzić do zwiększenia ciśnienia krwi, co jest ryzykowne zwłaszcza dla osób cierpiących na zaburzenia krążeniowe. Naukowe badania sugerują, że zwiększone ciśnienie atmosferyczne jest powiązane z wyższą częstością zawałów serca.

Dla tych, którzy są ciekawi temperatury – dzisiaj termometry pokażą 27 st. C. Odczuwalna temperatura będzie nieznacznie niższa i wyniesie 26 st. C. Co do opadów, według prognozy meteorologicznej, nie spodziewamy się dzisiaj ani milimetra deszczu, gradu czy śniegu.

A jak długi będzie dzień w Zielonej Górze na ten dzień? Słońce pojawi się na niebie o 06:42, natomiast jego zachód nastąpi o godzinie 19:00.