Prezydent Andrzej Duda uhonorował zielonogórską działaczkę Danutę Tarnawską prestiżowym odznaczeniem państwowym

Zaszczytny akt wyróżnienia państwowego został przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę. Wybraną osobą, do której trafiło to prestiżowe odznaczenie, jest Danuta Tarnawska z Zielonej Góry. Pani Danuta, ze swoim niezwykłym zaangażowaniem i poświęceniem, poświęciła większą część swego życia pracy z niepełnosprawnymi sportowcami.

Danuta Tarnawska pełni funkcję prezesa w Zrzeszeniu Sportowo-Rehabilitacyjnym Start Zielona Góra. Jej doświadczenie w pracy z osobami o ograniczonych możliwościach fizycznych wynosi ponad 50 lat. Wśród sportowców, z którymi miała okazję współpracować, wielu osiągnęło znaczne sukcesy, zdobywając m.in. tytuły mistrzów paraolimpijskich oraz mistrzów świata i Europy.

Równocześnie z obchodzoną na całym świecie uroczystością Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, w stolicy Polski, Warszawie, odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych. Te zaszczytne wyróżnienia zostały przyznane osobom, które wykazały się szczególną aktywnością i osiągnęły wyjątkowe rezultaty w swojej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Jednym z tych, których Prezydent RP Andrzej Duda postanowił uhonorować, była Danuta Tarnawska. Za swoje wieloletnie poświęcenie otrzymała ona Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.