Prezes Marek Działoszyński omawia plany inwestycyjne Szpitala Uniwersyteckiego na antenie Radia Zielona Góra

Podczas swojej rozmowy z Radiem Zielona Góra, Marek Działoszyński, prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, przedstawiał różnorodne plany inwestycyjne dotyczące tej placówki. Wśród najważniejszych przedsięwzięć znajdują się gruntowny remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), modyfikacja infrastruktury szpitalnej oraz rozwój Lubuskiego Centrum Onkologii.

Działoszyński szczegółowo omówił nadchodzące zmiany. Wskazał, że SOR zostanie poddany gruntownemu remontowi. Obecnie trwają prace nad przebudową układu komunikacyjnego szpitala, które mają na celu poprawę funkcjonowania placówki.

W odniesieniu do zmian w układzie komunikacyjnym szpitala, prezes zaznaczył, że prace te będą kontynuowane do końca bieżącego roku. Ponadto, po dniu 25 marca planowane jest otwarcie nowego parkingu, który pomieści aż 250 pojazdów.

Kolejnym dużym projektem, o którym mówił Działoszyński, jest Lubuskie Centrum Onkologii. Na ten temat odbyły się już rozmowy z wojewodą, a planowane są też spotkania z ministrem zdrowia. Jak podkreślał prezes szpitala, na razie placówka posiada jedynie „talon na prace”.

Informacje na temat planów inwestycyjnych szpitala, Marek Działoszyński udzielił podczas Rozmowy po 9 na antenie Radia Zielona Góra.