Premierowe połączenie kolejowe na trasie Wrocław-Świnoujście

W zaledwie 3 godziny i 11 minut pociąg Premium Nadmorski ma pokonać 311 kilometrów podróży, oferując wakacyjne połączenie dla pasażerów. Istnieją także inne opcje środków transportu oraz stałe połączenia na trasie Zielona Góra – Wrocław.

W trakcie weekendów wakacyjnych dostępne będzie bezpośrednie połączenie do Świnoujścia. Odjeżdżając z dworca Wrocław Główny we wczesną sobotnią porę, pociąg Premium Nadmorski przewozić będzie pasażerów wzdłuż wybrzeża, zatrzymując się w miastach Legnica, Lubin, Głogów oraz Zielona Góra – jedynym przystanku na terenie województwa lubuskiego.

Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego, tłumaczy, że wiele osób z Dolnego Śląska chce dotrzeć nad morze, a Świnoujście to najczęstszy cel podróży. Dlatego ten nowy pociąg ma ułatwić im dojazd oraz zaoferować alternatywę dla podróży samochodem. Dodatkowo, Zielona Góra to ważny przystanek na trasie, który – miejmy nadzieję – przyciągnie również mieszkańców Lubuskiego.

Warto zauważyć, że będzie to pierwsze dalekobieżne połączenie Kolei Dolnośląskich. Sławomir Kowal, radny województwa z Bezpartyjnych Samorządowców, komentuje: „Oby jak najwięcej tego rodzaju inicjatyw i połączeń. Nasi mieszkańcy oczekują takich połączeń, ani nie patrzą na to skąd i od kogo one są”.