Prawo i Sprawiedliwość przegrywa kolejne stanowiska w instytucjach państwowych

Przemysław Osiński, związany z Polskim Stronnictwem Ludowym (PSL), objął stanowisko dyrektora lubuskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), co stanowi kolejną utratę wpływów przez Prawo i Sprawiedliwość w strukturach państwowych. Powstaje pytanie, jakie są stawki płacowe na tym stanowisku?

Zmiany kadrowe w ARiMR przeprowadzone przez PiS miały miejsce w 2016 roku, kiedy to partia ta zdecydowała o wymianie całości kierownictwa na szczeblu regionalnym oraz na poziomie poszczególnych oddziałów powiatowych – w regionie lubuskim działa ich 12. Andrzej Rochmiński, aktywny uczestnik ruchów prawicowych i były wójt Bobrowic, znajdujących się nieopodal Krosna Odrzańskiego, został wyznaczony na pozycję dyrektora agencji.

Rochmiński, będący jednym z kluczowych współpracowników posła Jacka Kurzępy, kierował ARiMR przez osiem lat. Agencja, której nadzorem powierzono głównie realizację bezpośrednich wypłat dla rolników (suma przekracza 100 mln złotych rocznie) oraz przydzielanie dotacji na zakup sprzętu rolniczego, teraz przejdzie pod zarząd członka PSL.