Prace remontowe w szkołach i przedszkolach Zielonej Góry podczas wakacji

Podczas przerwy wakacyjnej, każda placówka oświatowa w Zielonej Górze, niezależnie czy jest to szkoła czy przedszkole, korzysta z okazji, aby przeprowadzić różnego rodzaju prace remontowe. Szczególne znaczenie ma miejsce, gdzie największa inwestycja dobiega końca – tam odbędzie się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego na poziomie miasta.

Jarosław Skorulski, kierujący wydziałem oświaty i spraw społecznych Urzędu Miasta Zielona Góra, podkreśla, że okres letni zawsze wiąże się z intensywnymi pracami budowlanymi we wszystkich jednostkach edukacyjnych. Nie ma takiej szkoły czy przedszkola, gdzie nie odbywałyby się choćby najmniejsze prace remontowe.

Tegoroczne prace mają więcej czasu na finalizację. Z powodu tego, że 1 września przypada na piątek, oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego zostało przesunięte na 4 września. Właśnie dlatego wiadomo już teraz, gdzie nastąpi inauguracja roku szkolnego 2023/2024 na poziomie miasta – będzie to miejsce, w którym realizowana jest obecnie największa inwestycja edukacyjna w mieście.

Najszerszą skalą charakteryzują się prace związane z kompleksową termomodernizacją V Liceum Ogólnokształcącego znajdującego się przy ulicy Zachodniej – informuje J. Skorulski. Prace są cały czas prowadzone i wszystko przebiega zgodnie z planem. Celem jest organizacja oficjalnego otwarcia nowego roku szkolnego w Zielonej Górze właśnie w tym miejscu.