Poważny wypadek drogowy na DK32 nieopodal Zielonej Góry

Do poważnego wypadku drogowego doszło na Drodze Krajowej 32 nieopodal Zielonej Góry. W poniedziałek 13 września w godzinach popołudniowych doszło tam do zderzenia autobusu PKS oraz busa medycznego transportu. Wskutek zdarzenia drogowego zginął kierowca busa medycznego transportu, z kolei 23 osoby z autobusu PKS zostały przewiezione do szpitali.

Zderzenie autobusu PKS z busem transportu medycznego

Wydarzenie drogowe, które miało miejsce 13 września w poniedziałek wiązało się z koniecznością przeprowadzenia dosyć skondensowanej akcji ratowniczej. Wszystko z powodu ogromnej ilości osób, które brały udział w zdarzeniu. W całym zdarzeniu drogowym łącznie uczestniczyło aż 53 osoby. W autobusie PKS znajdowały się 52 osoby, z kolei w busie transportu medycznego znajdował się jedynie kierowca.

Akcja ratownicza na miejscu zdarzenia

Z powodu sporych rozmiarów wypadku, a przede wszystkim ogromnej liczby uczestników, w akcję ratowniczą zaangażowane było aż trzynaście zastępów straży pożarnej, cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratowniczego, a także aż siedem karetek. W wyniku czołowego zderzenie autobusu PKS z busem transportu medycznego zginął kierowca busa. Ponadto aż 23 pasażerów autobusu PKS zostało na tyle rannych, że musieli zostać przewiezieni do szpitali. Najbardziej poważne obrażenia doznał kierowca autobusu PKS, który stracił przytomność. Ranni trafili m.in. do szpitali w Zielonej Górze, Krośnie Odrzańskim, Nowej Soli, Żarach oraz Poznaniu.

Warto dodać, że poszkodowani już na samym początku zostali podzieleni na specjalne grupy. W ten sposób poszczególni poszkodowani trafiali do grupy zielonej, żółtej oraz czerwonej. Dzięki temu ratownicy mogli zająć się na początku tymi, którzy w największym stopniu potrzebowali pomocy.