Potworna tragedia na przejeździe kolejowym w Zielonej Górze: Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez pociąg

Na jednym z przejazdów kolejowych w Zielonej Górze wydarzył się tragiczny incydent w piątkowy wieczór. Pociąg, nieubłaganie sunący po torach, śmiertelnie potrącił przechodnia. Niestety, mimo podjęcia wszelkich starań przez służby ratunkowe, życia 30-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Scena tej dramatycznej sytuacji rozgrywała się na torach, na zielonogórskiej ulicy Foluszowej. Informacje o tym smutnym wydarzeniu przekazał nam rzecznik miejscowej straży pożarnej, st. kpt. Piotr Kowalski. W akcji ratunkowej zaangażowano trzy zastępy strażaków i pomimo upływu czasu, działania na miejscu nadal są prowadzone.

Śledztwo w sprawie tej nieszczęśliwej tragedii prowadzi policja pod nadzorem prokuratora, który będzie próbował ustalić szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Zgłoszenie o wypadku nadeszło do służb po godzinie 18.00, co miało wpływ na decyzję o wstrzymaniu ruchu pociągów na tej trasie. Pociąg, który stał się jego uczestnikiem, kursował na trasie Goerlitz – Zielona Góra.

Na skutek tego tragicznego zdarzenia, ruch pociągów pomiędzy Nowogrodem Bobrzańskim a Zieloną Górą został zawieszony do odwołania. Pasażerowie zmuszeni są skorzystać z alternatywnych środków transportu.