Poszukiwany przez policję kierowca, który potrącił małe dziecko i uciekł. Pasażerka zatrzymana

Ciemne volvo prowadzone przez uciekiniera z miejsca wypadku, który potrącił trzyletnie dziecko, jest od piątku w centrum śledztwa policyjnego. Policja aktywnie poszukuje sprawcy tego dramatycznego incydentu, który miał miejsce na ulicy Pod Topolami w Zielonej Górze. W wyniku zdarzenia, małe dziecko musiało zostać przetransportowane do szpitala.

W sobotę policja z Zielonej Góry poinformowała o zatrzymaniu 22-letniej pasażerki volvo. Rzeczniczka policji, podinsp. Małgorzata Stanisławska, potwierdziła, że pasażerka była obecna w samochodzie w czasie nieszczęśliwego wypadku. Jednak nie była osobą za kółkiem, dlatego nadal prowadzone są intensywne poszukiwania kierowcy.

Przerażający incydent wydarzył się w piątek na ulicy Pod Topolami w Zielonej Górze. Kierujący ciemnym volvo, według relacji świadków, nie tylko potrącił trzyletnie dziecko, ale także przejechał po nim. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Zdarzenie miało miejsce podczas wyjazdu volvo z drogi podporządkowanej. Trzylatek był wówczas pod opieką dorosłej osoby. Na miejsce natychmiast przybyła karetka pogotowia, która przetransportowała dziecko do szpitala. Jak poinformowano, pomimo powagi incydentu, dziecko na szczęście nie odniosło poważnych obrażeń.