Postępy w pracach nad budową wiaduktu przy Al. Zjednoczenia – kiedy zakończenie projektu?

Naszym czytelnikom nie dają spokoju prace budowlane związane z wiaduktem przy Al. Zjednoczenia. Istnieje pytanie, które nurtuje wielu: kiedy będzie można korzystać z nowo powstającej wschodniej nitki? Poniżej znajduje się odpowiedź na to pytanie, którą otrzymaliśmy od naszego słuchacza za pośrednictwem Poczty Głosowej.

Przypomnijmy, że wiadukt ten został całkowicie zamknięty w grudniu ubiegłego roku. Powodem były uszkodzenia środkowej podpory zachodniej nitki, które wymagały natychmiastowej interwencji. Podpora ta została później umocniona za pomocą specjalistycznego kielicha. Na szczęście, wiadukt udało się ponownie otworzyć tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Odpowiedź na pytanie naszego słuchacza dotyczące postępów prac na wiadukcie podał w programie Poczta Głosowa Extra Krzysztof Staniszewski. Jest to zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w Urzędzie Miasta. Według Staniszewskiego, roboty drogowe na wiadukcie przebiegają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Informacje, które otrzymaliśmy wskazują również na to, że już ogłoszono przetarg na rozbiórkę i budowę nitki zachodniej. To kolejny krok do zakończenia całego projektu.

Zgodnie z informacjami, które uzyskaliśmy, cały proces remontu wiaduktu powinien zakończyć się za trzy lata. Tym samym, mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z nowo wyremontowanego obiektu.