Postępowe rozwiązania w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka z Zielonej Góry – większy komfort dla przyszłych mam

Rewolucja w działaniu Centrum Zdrowia Matki i Dziecka na terenie Zielonej Góry to fakt. Wprowadzone nowości obejmują między innymi możliwość korzystania z znieczulenia zewnątrzoponowego dla wszystkich kobiet, które tego pragną, a także zapewnienie obecności partnera podczas przeprowadzania cesarskiego cięcia. Ponadto, drzwi placówki są otwarte dla przyszłych rodziców.

Wizyta w Zielonogórskim Centrum Zdrowia Matki i Dziecka to teraz nie tylko spotkanie z przytulnym wnętrzem pełnym kolorów, ale także doświadczenie przyjaznej atmosfery. Inspirująca muzyka płynąca z głośników, delikatne oświetlenie czy uroczy napis na tablicy, witający nowo narodzone dziecko – tak teraz wygląda tutejszy oddział położniczy. Ale nie jest to jedynie kwestia estetyki. To także walka o zmniejszenie bólu porodowego, która stała się integralną częścią współczesnej praktyki położniczej.

Wśród wprowadzonych innowacji warto zauważyć takie, jak znieczulenie na życzenie pacjentki czy możliwość uczestnictwa partnera w czasie cięcia cesarskiego. Pomimo iż w innych placówkach na terenie Lubuskiego takie rozwiązania były już standardem, dopiero teraz zyskały one status normy w Zielonej Górze.

Jednym z pierwszych przypadków, kiedy mężczyzna był obecny przy cesarskim cięciu swojej żony, jest historia Aleksandry. Jej mąż towarzyszył jej podczas narodzin ich córki Tosii, które miały miejsce niecałe 9 miesięcy temu. Aleksandra podkreślała, jak ważna była dla niej obecność partnera w tym specjalnym momencie.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka stawia również na edukację przyszłych rodziców. W tym celu organizuje spotkania informacyjne i spacery po oddziale, które mają na celu rozwianie wszelkich wątpliwości oraz zachęcenie do wyboru tej placówki jako miejsca narodzin dziecka. Propozycja cieszy się dużym zainteresowaniem.