Policjanci z Zielonej Góry ratują dwa zgubione psiaki i pomagają im wrócić do domu

W Zielonej Górze, szybka i skuteczna interwencja funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz wykorzystanie mediów społecznościowych przyczyniły się do szczęśliwego odzyskania dwóch zagubionych psiaków przez ich właścicielkę. To kolejne zajście pokazujące empatię i troskę zielonogórskich stróżów prawa o zwierzęta potrzebujące wsparcia.

Policjanci ruchu drogowego z Zielonej Góry zostali wezwani na niecodzienną interwencję na Osiedlu Przyjaźni w swoim mieście. O sytuacji poinformował ich mieszkaniec, zaniepokojony widokiem dwóch małych biegających po ulicy psiaków, które mogłyby nieszczęśliwie znaleźć się pod kołami samochodu. Sytuacja miała dodatkowy dramatyzm, gdyż zbliżała się mroźna noc, która dla domowych, dobrze utrzymanych zwierzaków mogła stanowić poważne zagrożenie.

Opuszczone psiaki okazały się bardzo przyjacielskie i bez trudu udało się je schwytać i umieścić w radiowozie. Następnie stróże prawa opublikowali zdjęcie dwóch czworonogów na swoim facebookowym profilu, informując o sytuacji mieszkańców Zielonej Góry. W międzyczasie policjanci zawieźli psy do schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Informacja dotarła do znajomej właścicielki zgubionych psiaków, która natychmiast powiadomiła ją o znalezieniu jej zwierząt przez funkcjonariuszy. Kobieta dowiedziała się z postu na Facebooku, że jej psiaki są bezpieczne i przebywają w schronisku – odbiór nastąpił po zaledwie kilkudziesięciu minutach. Dzięki pomocy policjantów, dwie uciekinierki szybko wróciły do swojego domu, a ich wdzięczna właścicielka podziękowała funkcjonariuszom za nieocenioną pomoc.