Podwójny jubileusz Andrzeja Troca: artysty z Zielonej Góry

Andrzej Troc, znanemu artysty z Zielonej Góry, ten rok przynosi wiele radosnych momentów. Został on bowiem uhonorowany Nagrodą Kulturalną przez prezydenta miasta, a do tego ma okazję świętować dwa ważne jubileusze. Pierwszy to 30 lat od rozpoczęcia swojej twórczej drogi, a drugi to obchody 70. rocznicy urodzin. Poza tym, jego najnowsza wystawa nosząca tytuł „Malowanie w mojej głowie” została niedawno otwarta dla publiczności.

Wystawa, która dostępna jest do końca listopada w Galerii „Warto jest pomagać”, stała się miejscem wyjątkowego podziwu dla talentu i wyobraźni artysty. Agnieszka Hryniewicz, osoba o artystycznym duchu, podczas wernisażu jubileuszowej wystawy skomentowała: „Niesamowita wyobraźnia! Fantastyczny człowiek! Zawsze mówię, że chciałabym choć raz wejść do Jędrusia głowy”.

Podczas otwarcia wystawy pani Agnieszka wręczyła Andrzejowi Trocowi osobisty dar – surrealistyczny obraz przedstawiający samego artystę. Ten gest był jednym z wielu wyrazów pozdrowień, pięknych słów i podziękowań, które artysta otrzymał tego dnia.