Planowane inwestycje infrastrukturalne w Szpitalu Uniwersyteckim przeobrażą oblicze zielonogórskiej lecznicy

Zaplanowana na ten rok przebudowa kluczowych elementów infrastruktury Szpitala Uniwersyteckiego, w tym systemu drogowego, energetycznego i wodno-kanalizacyjnego, stanowi istotny pakiet inwestycji. Prace mają na celu poprawę funkcjonowania placówki i powinny zostać ukończone przed końcem roku.

W ramach tych prac przewidziano także utworzenie nowych miejsc parkingowych. Prezes zielonogórskiego szpitala, dr Marek Działoszyński, przekazał informacje, że pacjenci będą mogli korzystać z nowej części parkingu już za około miesiąc. Parking będzie miał 250 miejsc postojowych.

Celem tych działań jest stworzenie takiej infrastruktury, która umożliwi dalsze rozwijanie placówki poprzez dobudowę kolejnych obiektów. Duży parking, który ma zostać uruchomiony za około 3-4 tygodnie, z pewnością pomoże rozwiązać wiele problemów, chociaż prawdopodobnie nie wszystkie.

Oprócz tego, w planach inwestycyjnych szpitala cały czas znajduje się Lubuskie Centrum Onkologii. Na pytanie o czas realizacji tego projektu, dr Działoszyński podał datę 2028 roku.